Ćwiczenia 5 – 9

 

POZYCJA WYJŚCIOWA:
dla ćwiczenia 5 i 6

Ćwiczenie wykonywane w pozycji stojącej, w małym rozkroku, z lekko zgiętymi kolanami, stopami ustawionymi na szerokość bioder oraz palcami stóp zwróconymi lekko na zewnątrz.

  • Brzuch powinien być wciągnięty, a mięśnie pośladkowe napięte.
  • Głowa powinna być maksymalnie wyciągnięta do góry, a broda lekko cofnięta.
  • Ciężar ciała powinien być przeniesiony na śródstopie. W trakcie wszystkich ćwiczeń ważne jest aby zachować swobodny oddech.

Ćwiczenie 5

Ćwiczenie polega na unoszeniu w górę naprzemiennie raz prawego, raz lewego ramienia. Jeżeli ćwiczymy z kijami, trzymamy je w połowie długości.

cwiczenie5b
cwiczenie5a

Ćwiczenie 6

Ćwiczenie polega na przeniesieniu ramion w bok przy jednoczesnym wdechu i powrocie do pozycji wyjściowej wykonując jednocześnie wydech.

 cwiczenie6a cwiczenie6b

 

Ćwiczenie 7

Ćwiczenie polega na wykonywaniu marszu w miejscu z naprzemienną pracą ramion, w dłoniach trzymając kijki w połowie ich długości.

 cwiczenie7a cwiczenie7b

 

Ćwiczenie 8

Ćwiczenie polega na wykonywaniu marszu w miejscu przy jednoczesnym odwodzeniu i przywodzeniu ramion, odpowiednio wykonując odwracanie i nawracanie w stawach nadgarstkowych.

 cwiczenie8a cwiczenie8b

Ćwiczenie 9

Ćwiczenie polega na przeniesieniu ramion w bok przy jednoczesnym wdechu i powrocie do pozycji wyjściowej wykonując jednocześnie wydech.

 cwiczenie9

PRZEJDŹ DO KOLEJNYCH ZESTAWÓW ĆWICZEŃ

3-trening-mini4-trening-mini5-trening-mini6-trening-mini

poradnik-trening-dla-serca-dbajoserce

Pobierz kompletny zestaw ćwiczeń #treningdlaserca
w formie podręcznego poradnika (.PDF 2.2 MB)