Mamo, Tato dbajmy o serce!

mamo-tato-dbajmy-o-serce-logo

Program edukacyjny Mamo, Tato, dbajmy o serce! dotyczący profilaktyki chorób układu krążenia – skierowany do dzieci szkół podstawowych, jest prowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii Servier dla Serca.

strefa-dziecka strefa-rodzica strefa-nauczyciela

Celem programu jest uświadomienie – młodszym i starszym, kluczowej roli, jaką odgrywa:

 

  • profilaktyka – już od najmłodszych lat,
  • regularne badania – umożliwiające wczesną diagnozę,
  • zachowania prozdrowotne – eliminujące ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Działania podejmowane podczas programu koncentrują się na zachęceniu do wspólnego, rodzinnego zatroszczenia się o serce poprzez m.in. zmianę szkodliwego stylu życia, stosowanie odpowiedniej diety czy regularną aktywność fizyczną.

dzieciaki-rysowane

W ramach programu Mamo, Tato, dbajmy o serce! prowadzone są dwa rodzaje aktywności:

  • opracowanie scenariuszy lekcji dla dzieci z klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych stanowiące propozycję przeprowadzenia zajęć dotyczących profilaktyki chorób serca
  • oraz Serdeczne lekcje, które są prowadzone przez doświadczonego pedagoga w Namiocie Edukacyjnym towarzyszącym Kardiologicznej Poradni Servier.

W trakcie lekcji uczniowie mogą dowiedzieć się jak funkcjonuje serce człowieka i w jaki sposób należy o nie dbać. Oprócz części teoretycznej podczas lekcji prowadzone są zabawy i quizy, które pomagają uczniom utrwalić zdobytą wiedzę.

 

Ambasadorzy akcji

Ambasadorami tegorocznej edycji akcji „Servier dla Serca” odbywającej się pod hasłem „Mamo, Tato, dbajmy o serce” zostali Karolina Gorczyca oraz Piotr Gruszka, którzy zachęcają do badań i działań profilaktycznych w zakresie chorób układu sercowo – naczyniowego. Jako rodzice namawiają również do wspólnego kształtowania prozdrowotnych zachowań wśród dzieci i młodzieży.

karolina-gorczyca-ambasador-akcjiAMBASADORKA AKCJI

KAROLINA GORCZYCA

polska aktorka filmowa i telewizyjna mama trzyletniej Marysi

piotr-gruszka-ambasador-akcjiAMBASADOR AKCJI

PIOTR GRUSZKA

polski siatkarz wicemistrz świata, mistrz Europy, ojciec dziewięcioletniej Marysi i czteroletniego Juliana