Poznaj dławicę!

We wrześniu o sercu

Wrzesień to miesiąc serca. W tym roku już po raz piąty obchodzony jest Tydzień Świadomości Dławicy Piersiowej (18-24 września) – wydarzenie to wpisuje się w 5 edycję międzynarodowej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Poznaj swoją dławicę”.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości Polaków w zakresie rozpoznawania objawów i metod leczenia dławicy piersiowej. Pod koniec miesiąca odbędzie się Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a także celebrować będziemy Światowy Dzień Serca (1 października).

Wywiad z prof. Piotrem Jankowskim z Katedry Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii w Warszawie

Dławica piersiowa to efekt niedotlenienia serca, do którego doprowadzamy swoimi zaniedbaniami i niezdrowym stylem życia. To oznacza większe ryzyko zawału serca, udaru mózgu i wielu innych chorób kardiologicznych, a w efekcie skrócenie życia. Zobacz co zrobić, by uniknąć tego zagrożenia.

To nie wszystko – dławica piersiowa to choroba, która czasem wymaga wykonania zabiegu kardiologicznego, a na co dzień znacznie obniża jakość życia, bo zmniejsza wydolność fizyczną, chorzy żyją z bólem, częściej przebywają na zwolnieniach lekarskich, zaprzestają pracy, częściej mają depresję. Ich funkcjonowanie w życiu codziennym jest bardzo upośledzone.

W Polsce na dławicę piersiową choruje znacznie ponad milion osób w Polsce, jednak wiele osób nie ma świadomości, że choruje. Na chorobę wieńcową spowodowaną przez miażdżycę, która jest odpowiedzialna także za dławicę choruje ok. 2 milionów osób.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

POBIERZ NASZE PORADNIKI

Nie pozwól, by dławica Cię ograniczała!

Moje życie z dławicą

Moje życie po PCI

Dzięki inicjatywie poświęconej podnoszeniu świadomości na temat dławicy pragniemy poszerzyć wiedzę o objawach choroby i jej czynnikach ryzyka – zarówno wśród pacjentów, jak i pracowników ochrony zdrowia.

Inicjatywa ta jest wspierana przez Servier w formie grantu edukacyjnego.

PARTNERZY AKCJI POZNAJ DŁAWICĘ!