Ćwiczenia 25 – 28

 

Ćwicz dalej!

 

Ćwiczenie 25

Przekładamy kije za plecami tak, aby rękojeści były na linii bioder i łapiemy prawą dłonią kije na wysokości głowy. Lewą dłonią trzymamy nad rękojeściami, a następnie prostujemy prawe ramię w stawie łokciowym i unosimy powyżej głowy, po czym prostujemy lewe ramię w stawie łokciowym. W skrajnych pozycjach należy zatrzymać ruch na 3 sekundy.

 cwiczenie25a cwiczenie25b

 

Ćwiczenie 26

Kij trzymamy nachwytem w górę, w skos, zaś lewa dłoń naciska tak, aby nastąpiło rozciągniecie mięśni piersiowych. Następnie zmieniamy rękę. Wytrzymujemy w takiej pozycji około 4 sekund.

cwiczenie26

Ćwiczenie 27

Pozycja wyjściowa: wykrok (lewa noga jest wyprostowana w stawie kolanowym i oparta na pięcie przy podłożu, natomiast prawa zgięta w stawie kolanowym a stopa przylega do podłoża) kije wbite w podłoże pod kątem 90 stopni, dłonie chwytają za rękojeści. Wychylamy tułowie do przodu z jednoczesnym grzbietowym zginaniem stopy. Ćwiczenie należy wykonywać odpowiednio dla prawej i lewej nogi. Wytrzymujemy w tej pozycji około 5 sekund.

 cwiczenie27

 

Ćwiczenie 28

Pozycja wyjściowa: wykrok (lewa noga zgięta w stawie kolanowym, a prawa noga jest wyprostowana, przy czym obydwie stopy przylegają do podłoża) kije wbite w podłoże pod kątem 90 stopni, dłonie chwytają za rękojeści. Ćwiczenie polega na wypychaniu lewego kolana do przodu w płaszczyźnie strzałkowej. Kolano nie powinno przekroczyć linii pleców. Ćwiczenie należy wykonywać odpowiednio dla prawej i lewej nogi. Wytrzymujemy w tej pozycji około 5 sekund.

 cwiczenie28

 

PRZEJDŹ DO KOLEJNYCH ZESTAWÓW ĆWICZEŃ

3-trening-mini4-trening-mini5-trening-mini

poradnik-trening-dla-serca-dbajoserce

Pobierz kompletny zestaw ćwiczeń #treningdlaserca
w formie podręcznego poradnika (.PDF 2.2 MB)