Kryształowe Pióra 2016 – nowa edycja konkursu dla dziennikarzy rozpoczęta!

Servier Polska serdecznie zaprasza do jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy „Kryształowe Pióra” w czterech kategoriach:

  • Choroby serca – rosnące zagrożenie
  • Depresja – przełamać tabu
  • Cukrzyca – wygrać z postępem choroby
  • Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2016 roku

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy dziennikarze mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 kwietnia 2015 roku a 31 marca 2016 roku.

Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca oraz depresja, a także choroby nowotworowe. Pragniemy uhonorować dziennikarzy, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia, a także lepszego zrozumienia korzyści płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

W ubiegłorocznej edycji konkursu, rozstrzygniętej w czerwcu 2015 roku zwyciężyli: Pani Redaktor Barbara Kozłowska z Polskiego Radia Rzeszów za audycję pt. Komiks kardiologiczny, Pani Redaktor Renata Kim oraz Ewelina Lis z tygodnika Newsweek za wspólny artykuł dotyczący depresji pt. Najbardziej wstydliwa choroba, Pani Redaktor Patrycja Michońska z Radia Plus za audycję poświęconą chorobie nowotworowej pt. Zadbaj o kwiat kobiecości oraz Pani Redaktor Grażyna Morek z Twojego Stylu za artykuł w tej samej kategorii pt. Jak matka z córką, a także Pani Redaktor Grażyna Bochenek z Polskiego Radia Rzeszów za audycję na temat cukrzycy pt. Bardzo lubię środy. Jury przyznało również 17 wyróżnień

Eksperci, którzy oceniają zgłoszone w konkursie prace, zgodnie podkreślają, że dziennikarstwo jest zawodem społecznego zaufania, dlatego praca dziennikarza jest tak niezwykle ważna i odpowiedzialna. To dzięki dziennikarzom możliwe jest dotarcie do szerszej grupy odbiorców i edukacja Polaków m.in. w zakresie roli jaką odgrywa profilaktyka. Dlatego tak istotne jest by stale o zdrowiu mówić i pisać, mimo iż czasem wydaje się, że temat jest już wyczerpany.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zgłaszania swoich prac!

KONTAKT:

Biuro Konkursu Kryształowe Pióra

kom. +48 664 118 134, e-mail: konkurs@enees.pl

Regulamin konkursu
Formularz Prasa
Formularz Radio i Telewizja
Formularz Internet

0 replies on “Kryształowe Pióra 2016 – nowa edycja konkursu dla dziennikarzy rozpoczęta!”