Dawid Basak – Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych – wypowiedź na temat akcji „Servier dla Serca”

Udział w akcji „Servier dla Serca” był dla mnie pasjonującą przygodą w zawodzie nauczyciela. Wspólnie z zespołem stworzyliśmy scenariusze zajęć dla przedszkoli oraz klas I – III i IV – VI Szkoły Podstawowej. Scenariusze opracowaliśmy zgodnie z wymaganiami Podstawy Programowej MEN. W ramach akcji prowadziliśmy także „Serdeczne lekcje” w każdym z 16 miast Polski. Nauczyciele prowadzący zajęcia to dydaktycy, którzy są pasjonatami i z uśmiechem na twarzy przekazywali wiedzę i demonstrowali pneumatyczny model serca. Jako nauczyciel wykorzystuję te doświadczenia zarówno na lekcjach jak i zajęciach pozalekcyjnych. Dodatkowo, rozpowszechniam materiały z tej akcji wśród znajomych oraz nauczycieli związanych z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych (PSNPP), którego również jestem przedstawicielem. Materiały wypracowane podczas akcji są na wysokim poziomie, a poprzez wiele ćwiczeń można w łatwy sposób przedstawić budowę układu krwionośnego oraz profilaktykę chorób serca nawet najmłodszym, gdyż jak wiadomo „czym skorupka za młodu nasiąknie …”.

0 replies on “Dawid Basak – Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych – wypowiedź na temat akcji „Servier dla Serca””