Prof. dr hab. n. med. Władysław Sinkiewicz – Ordynator-Kierownik Kliniki Kardiologii – Past Przewodniczący PTK O/Bydgoskiego

Już nieprzerwanie od 10 lat Oddział Bydgoski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w oparciu o personel Kliniki Kardiologii  Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Jana Biziela w Bydgoszczy i we współpracy z Urzędem Miasta organizuje kolejną edycję obchodów Światowego Dnia Serca w Bydgoszczy.

Niemalże od początku jesteśmy wspierani przez Firmę SERVIER, która jak żadna  inna instytucja umiała wpisać się w działanie profilaktyczne chorób sercowo-naczyniowych mieszkańców naszego miasta i regionu.

Przez lata obchody przybierały różne formy aktywności  ze stałym elementem badań profilaktycznych w Poradni Kardiologicznej Firmy SERVIER. Od kilku lat szczególnie akcentujemy rozwój aktywności fizycznej dla całych rodzin, elementu tak znacznie zaniedbanego  przez nasze społeczeństwo. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy rajd rowerowy z centrum miasta na jego obrzeża z uroczystym zakończeniem i wręczeniem nagród, w tym dwóch rowerów ufundowanych przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

0 replies on “Prof. dr hab. n. med. Władysław Sinkiewicz – Ordynator-Kierownik Kliniki Kardiologii – Past Przewodniczący PTK O/Bydgoskiego”