Mamy nagrodę Lider Roku 2023 w Ochronie Zdrowia w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”!

W dniu 31 stycznia 2024 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala XXIII. edycji konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny – 2023”. Kapituła tego prestiżowego wydarzenia postanowiła uhonorować naszą kampanię Servier dla Serca tytułem „Lider Roku w Ochronie Zdrowia” w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”.

Nagroda jest wyrazem uznania dla naszej niezłomnej determinacji oraz konsekwentnej pracy w kierunku edukacji społeczeństwa i inspiracji do zdrowego stylu życia. W uzasadnieniu decyzji podkreślono, że nasze akcje skupiła uwagę setek tysięcy ludzi na ich zdrowiu, przyczyniając się do poprawy świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń związanych z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Przyjmując tę prestiżową nagrodę, nie kryliśmy wzruszenia. Ponad 20 lat temu, gdy rozpoczęliśmy naszą kampanię, marzyliśmy o dotarciu do jak najszerszej grupy osób z programem edukacyjnym poświęconym profilaktyce kardiologicznej. Do dziś ponad 50 500 pacjentów z Polski skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Nagroda Lider Roku 2023 w Ochronie Zdrowia jest wyróżnieniem dla wszystkich, którzy wierzyli w ideę kampanii Servier dla Serca. Przekonanie, że poprzez edukację możemy realnie wpłynąć na zdrowie i jakość życia ludzi, było głównym motorem naszych działań. Stało się także nieustannym źródłem satysfakcji, napędzając nas do kontynuacji kolejnych edycji, w ramach których kładliśmy nacisk na szeroko zakrojone działania edukacyjne, badania profilaktyczne i konsultacje lekarskie.

Kampania Servier dla Serca od początku stawiała sobie ambitne cele, a liczby potwierdzają jej imponujący sukces. W ciągu 20 lat Mobilna Poradnia Kardiologiczna Servier odwiedziła ponad 120 miast, objęła działaniami edukacyjnymi ponad 200 tys. osób, a z darmowych badań skorzystało ponad 50 tys. pacjentów. Treści edukacyjne docierające do ponad 2,7 mln osób znacząco zwiększyły świadomość zdrowotną polskiego społeczeństwa. W ramach kampanii ustanowiono również Rekord Polski i Światowy Rekord Guinnessa w kategorii największej liczby osób jednocześnie mierzących sobie ciśnienie tętnicze.

Otrzymanie tytułu Lidera Medycyny w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa” to nie tylko zaszczyt dla kampanii, ale również uznanie dla dwóch dekad nieprzerwanego, bezinteresownego tworzenia programu edukacji w służbie zdrowia Polaków. Rok jubileuszowy 2023 przyniósł nam wiele wyjątkowych wyróżnień, w tym statuetkę Złoty Otis z Diamentami, tytuł Lidera Pacjentocentryzmu oraz miano Przyjaciela Polskiej Kardiologii. Te prestiżowe nagrody stanowią dla nas inspirację do dalszego działania, którego celem jest tworzenie jakościowej edukacji na rzecz zdrowego społeczeństwa.

Dziękujemy!

0 replies on “Mamy nagrodę Lider Roku 2023 w Ochronie Zdrowia w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”!”