Servier dla Serca – XI edycja akcji

Niewydolność serca. Wolniej – znaczy efektywniej.
XI edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyczno – edukacyjnej.

 

NIEWYDOLNOŚĆ SERCA. WOLNIEJ – ZNACZY EFEKTYWNIEJ! – to hasło 11. edycji ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Servier dla Serca”. Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier po raz kolejny przemierza tysiące kilometrów, by oferować bezpłatne badania i specjalistyczne konsultacje lekarskie mieszkańcom polskich miast. Akcji patronują: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. Ambasadorem akcji został znany aktor i piosenkarz – Piotr Polk.

 

Niewydolność serca. Wolniej – znaczy efektywniej.

 

Zdrowe serce wykonuje 72 uderzenia na minutę. Serce pacjenta z niewydolnością serca, chcąc sprostać wymaganiom organizmu odnośnie zapotrzebowania na tlen i składniki odżywcze, zmuszone jest zwiększyć częstość skurczów w czasie. Jeżeli przyspieszony puls utrzymuje się przez dłuższy czas, może to prowadzić do dalszego pogorszenia pracy serca. Zwalniając częstość akcji serca możemy poprawić funkcję serca jako pompy, a tym samym poprawić efektywność jego pracy.

Już po raz kolejny uwagę wszystkich koncentrujemy wokół niewydolności serca – podkreśla dr Katarzyna Urbrańska, Dyrektor ds. Komunikacji Servier Polska. To bardzo poważny problem zdrowotny. Dane liczbowe są bardzo niepokojące:  na niewydolność serca w Polsce choruje około milion osób. Codziennie umiera na nią 164 Polaków. Statystyki te niestety będą miały tendencję wzrostową… Dlatego też misją naszej akcji jest przede wszystkim edukacja – chcemy uświadamiać jak ważne są badania profilaktyczne, które umożliwią wczesną diagnozę oraz zachowania eliminujące czynniki ryzyka w chorobach serca.

 

Zdrowie w dobrych rękach

 

W Kardiologicznej Poradni Servier można wykonać bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy i cholesterolu we krwi oraz wskaźnika BMI. Jeśli wyniki okażą się nieprawidłowe zapewniona zostanie specjalistyczna konsultacja kardiologiczna oraz badania EKG serca.

Harmonogram akcji „Servier dla Serca” 2013:

 •     Bydgoszcz – 22 września
 •     Warszawa – 24 września
 •     Rzeszów – 25 września
 •     Wrocław – 27 września
 •     Lublin – 29 września
 •     Łódź – 29 września
 •     Kraków – 29 września
 •     Zabrze – 30 września
 •     Poznań – 1 października
 •     Gdańsk – 2 października
 •     Olsztyn – 3 października
 •     Białystok – 4 października

Kardiologiczna Poradnia Servier będzie czynna od 10:00 – 18:00.

mapa-2013

 

Piotr Polk – ambasador XI edycji akcji

 

piotr-polk-ambasador-akcjiZnany aktor i piosenkarz Piotr Polk tym razem o sercu w innym wydaniu. Znany z romantycznych, miłosnych, pełnych uniesień i porywów serca piosenek zachęca, by o nie zadbać: przypomina o regularnych badaniach, zachęca do zdrowego trybu życia i przekonuje, że profilaktyka popłaca.

 

Turniej Miast. Wiedza, rywalizacja, wygrana.

W tym roku mieszkańcy Bydgoszczy, Warszawy, Rzeszowa, Wrocławia, Lublina, Łodzi, Krakowa, Zabrza, Poznania, Gdańska, Olsztyna i Białegostoku rozegrają Edukacyjny Turniej Miast,  podejmując zmagania w kilku konkurencjach: zespołowej krzyżówce, grze w kręgle mającej na celu eliminację czynników ryzyka w chorobach układu sercowo – naczyniowego, tworzeniu transparentu wraz z hasłem zachęcającym do profilaktyki oraz quizie sprawdzającym wiedzę na temat swego miasta. W Namiocie Edukacyjnym Servier będzie można zasięgnąć wiedzy potrzebnej w rozgrywkach – do dyspozycji osób odwiedzających Poradnię będą materiały edukacyjne, broszury i ulotki.

0 replies on “Servier dla Serca – XI edycja akcji”