BEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE DLA MIESZKAŃCÓW TARNOWSKICH GÓR

XX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNEJ pod hasłem #PODKONTROLĄ

3 czerwca (sobota) w godz. 10.00-14.00*

RYNEK

 

Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier* oferuje:

  • badanie ciśnienia tętniczego,
  • badanie stężenia glukozy we krwi (glikemia przygodna, bez konieczności bycia na czczo),
  • badanie stężenia cholesterolu we krwi (cholesterol ogólny, HDL, LDL, trójglicerydy),
  • pomiar masy ciała (wskaźnik BMI),
  • konsultacje kardiologiczne (w uzasadnionych przypadkach),
  • EKG i echo serca (w uzasadnionych przypadkach)

* Kardiologiczna Poradnia Servier może przyjąć ograniczoną liczbę osób.

Od 2003 roku organizatorzy kampanii profilaktyczno-edukacyjnej SERVIER DLA SERCA zwracają uwagę Polaków na stan zdrowia ich serc, przypominając o tym jak ważne są nie tylko regularne badania profilaktyczne umożliwiające wczesną diagnozę, ale również zdrowe zachowania eliminujące ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Kampania zachęca do zmiany trybu życia i wdrażania już od najmłodszych lat prawidłowych wzorców, takich jak wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych, regularne badania profilaktyczne, podejmowanie aktywności fizycznej czy też porzucenie nałogów.

Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że co 3 dorosły Polak zmaga się z podwyższonym ciśnieniem krwi. Większość o tym nie wie, bo choroba jest podstępna i nie boli. Szacunki są alarmujące, bo Eksperci oceniają, że problem nadciśnienia tętniczego dotyczy już 12 milionów Polaków. Lekarze apelują o czujność i mierzenie ciśnienia, bo to nic nie kosztuje, a może uratować nasze zdrowie i życie. O tym, dlaczego warto mieć ciśnienie tętnicze #podkontrolą mówi tegoroczna odsłona ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla Serca, która w tym roku obchodzi swój jubileusz 20-lecia.

Nadciśnienie tętnicze jest podstępnym schorzeniem, gdyż przez wiele lat może nie powodować żadnych objawów, a pierwsze niespecyficzne sygnały ostrzegawcze zazwyczaj są przez chorych bagatelizowane. Niestety, ignorowane i nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do groźnych powikłań, w tym niewydolności i zawału serca, udaru mózgu, postępującej niewydolności organów wewnętrznych, w szczególności nerek oraz retinopatii nadciśnieniowej. Z tego względu tak ważna jest regularna kontrola ciśnienia tętniczego.

Nadciśnienie tętnicze nie boli i nie daje charakterystycznych objawów, stąd też jest przez chorych ignorowane. W efekcie wykrywane jest w momencie, w którym sama zmiana stylu życia nie wystarcza i konieczne jest włączenie leków. Nadciśnienie tętnicze to choroba, której nie da się wyleczyć raz na zawsze. Ono zostaje z pacjentem do końca życia. Można je ustabilizować, ale do tego konieczna jest dyscyplina pacjenta w przyjmowaniu zalecanych leków. Skuteczność terapii w dużej mierze oparta jest na współpracy pacjenta z lekarzem oraz odpowiedzialności samych pacjentów.

Więcej informacji nt. kampanii SERVIER DLA SERCA oraz zagadnień dotyczących profilaktyki chorób układu krążenia dostępnych jest pod adresem: www.dbajoserce.pl oraz w mediach społecznościowych na profilu www.facebook.com/dbajoserce.

DBAJMY O SERCE PRZEZ CAŁY ROK!

Kontakt dla mediów:

Sylwia Olczak, PRIMUM PR, e-mail: s.olczak@primum.pl, tel. 608072086

0 replies on “BEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE DLA MIESZKAŃCÓW TARNOWSKICH GÓR”