Bijemy światowy rekord Guinnessa w jednoczesnym mierzeniu ciśnienia krwi!

5 kwietnia w Warszawie 300 osób podjęło próbę pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym mierzeniu ciśnienia krwi.

Choć pobicie rekordu jest ważne, to jednak najważniejsze w tej akcji jest zwrócenie uwagi na problem nadciśnienia tętniczego” – mówi Ewa Ciepałowicz, CSR & Internal Communication Manager w Servier, odpowiedzialna za całokształt wydarzenia z ramienia firmy będącej pomysłodawcą inicjatywy.

Nowy rekord Guinnessa jest doskonałym przykładem na to, jak grupowa mobilizacja i skoordynowane działanie może prowadzić do osiągnięcia pozytywnego celu. Oprócz zapisania się na kartach historii, wszyscy uczestnicy mieli okazję nauczyć się więcej o znaczeniu zdrowego stylu życia i monitorowaniu ciśnienia krwi. To zdecydowanie inicjatywa, która może służyć za wzór dla innych organizacji na całym świecie.

Wśród uczestników wyzwania pojawił się były kapitan polskiej reprezentacji w piłce siatkowej Piotr Gruszka, który zagrzewał wszystkich zebranych do „walki” o siebie i swoje zdrowie. Całość wydarzenia została udokumentowana kamerami telewizji Polsat. W wywiadzie dla „Wydarzeń” Ewa Ciepałowicz podkreśliła: „Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, żeby swoim przykładem powiedzieć wszystkim: mierzcie ciśnienie tętnicze, bo warto! Bo jest to proste, bezbolesne badanie”. Warto również dodać, że to badanie, które może uratować życie.

Z danych NFZ wynika, że 10 mln Polaków choruje na nadciśnienie – tylu zdiagnozowano – realnie może być znacznie więcej. Szacuje się, że choroby sercowo-naczyniowe są przyczyną nawet 50% zgonów w Polsce.

Warto pamiętać, że pomiar ciśnienia krwi to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod monitorowania zdrowia. Regularne badania i wizyty u lekarza mogą pomóc w wykryciu chorób na wczesnym etapie i podjęciu odpowiednich działań. Profilaktyka jest nieoceniona! Warto poświęcić jej trochę czasu i cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach kampanii społecznej Servier Dla Serca, wspierając tym samym globalną akcję profilaktycznych pomiarów ciśnienia Międzynarodowego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego #MajMiesiącemMierzeniaCiśnienia. W wyniku działań inicjatywy do 2021 roku przebadanych zostało blisko 5 milionów osób w ponad 100 krajach, zaś u ponad 1 miliona osób rozpoznano niekontrolowane lub nieskutecznie leczone nadciśnienie tętnicze.

0 replies on “Bijemy światowy rekord Guinnessa w jednoczesnym mierzeniu ciśnienia krwi!”